Przyłącz się do kampanii – Dodaj nadziei.

po Prostu News

Wojna w Syrii i wypędzenie chrześcijan z równiny Niniwy latem 2014 roku wstrząsnęły społecznością chrześcijańską na Bliskim Wschodzie. Dziesiątki tysięcy chrześcijan straciło domy i cały swój majątek. Dzięki licznym darczyńcom oraz lokalnym partnerom, przez wiele miesięcy udało się zapewnić im żywność i inne podstawowe artykuły pierwszej potrzeby oraz pomóc niektórym z nich w rozpoczęciu nowego początku. Ponadto organizowaliśmy szkolenia biblijne a także zapewnialiśmy poradnictwo w traumie w celu wzmocnienia Kościoła.

W międzyczasie ISIS zostało wyparte z prowincji Niniwy, ale miasta, w których żyli wcześniej chrześcijanie, są w ruinach. Ponadto sytuacja w zakresie bezpieczeństwa jest nadal bardzo niepewna.

Chrześcijanom w Iraku i Syrii w obliczu doświadczeń i cierpień, przez które przeszli trudno jest z nadzieja patrzeć w przyszłość. Jednakże na Bliskim Wschodzie wciąż jeszcze istnieje żywy Kościół, który jest zdeterminowany, aby służyć Jezusowi wśród wszystkich trudności i dzielić się Jego miłością. To jest również powód, dla którego do coraz większej liczby muzułmanów dociera do Ewangelii.

Więcej na ten temat na stronie Open Doors Polska – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *