Pastor Sławomir Ciesiółka o zaangażowaniu pastorów w sprawy polityczne

Na ostrzu pióra po Prostu News

Pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Inowrocławiu Sławomir Ciesiółka  na swoim blogu odniósł się  do wpisów pastorów, którzy na portalach społecznościowych zachęcają do solidaryzowania się z protestującymi pod sejmem.

Od kilku dni profile na portalach społecznościowych duchownych różnych denominacji ewangelikalnych (pastorów) pełne są wypowiedzi dotyczących aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Uważam osobiście, że w żadnej wypowiedzi duchownego –  czyli osoby reprezentującej prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa, nie powinno być nawoływania za taką, czy inną opcją polityczną. Duchowny, pastor nie powinien angażować  się w politykę, chyba że władza zmusza nas do łamania Bożego Słowa.

Wszelkie angażowanie się polityczne osób, którzy reprezentują Kościół Jezusa Chrystusa przeczy całkowicie celowi, do którego Kościół został powołany. Kościół, którego jesteś pasterzem, to nie jest twoje własne „plemię”, z którym i w którym możesz robić, co ci się podoba. Kościół to Oblubienica Chrystusa.

Więcej : pastorslawomirciesiolka.pl

2 thoughts on “Pastor Sławomir Ciesiółka o zaangażowaniu pastorów w sprawy polityczne

  1. Dopóki „duchowni” odczytują prowadzenie polityki jako „robienie co im się podoba”a nie czynienie misji Jezusa Chrystusa tam gdzie ich Bóg posłał,dopóty będą ślepi i nadzy w dziedzinie rozróżniania prawdy którą Pan historii Jezus Chrystus objawia w przestrzeni zwanej polityką czyli bieżącą historią.Rozumiem że pastorzy uważają że nie mają poglądów politycznych, albo je ukrywają przed wiernymi,czyli są faryzeuszami,których Jezus nazwał obłudnikami z powodu ich wybiórczego postrzegania rzeczywistości.I przekazywania udawanego braku sympatii politycznych,ale to pomimo faryzejstwa i tak wychodzi na światło.”Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw”Łk 8;17 Mt.4;22

  2. Nie zgadzam sie,jesli ludzie protestują przeciw np.aborcji to OBOWIĄZKIEM obowiązkiem CHRZESCIJAN JEST poprzeć Boże Prawo niemordowania,A NIE PATRZEĆ ZZA ZASŁONY okiennej w domku czy kosciółku.Oczywiscie wszystko”podparte modlitwa.,bo krew tych niwinnych istot bedzie na naszych rekach,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *