Europejski Alians Ewangeliczny zaprasza na wspólny Tydzień Modlitwy

po Prostu News

Europejski Alians Ewangeliczny zaprasza od 14. do 21. stycznia 2018 r. na wspólny Tydzień Modlitwy. Tym razem chrześcijanie w Europie zostaną zaproszeni do modlitewnej refleksji zatytułowanej „Pielgrzymi i cudzoziemcy”, a w rozważaniach poprowadzą nas członkowie Aliansu Ewangelicznego z Hiszpanii.

Przybysze, pielgrzymi, podróżnicy…

Kilka lat temu postanowiłem zrobić sobie dłuższy urlop od służby. Mój mentor dał mi radę, żebym nie inwestował już więcej w formalną edukację, ale zamiast tego pozwolił Bogu zainwestować we mnie. Jak można skorzystać z takiej porady mając do dyspozycji cztery miesiące?

Usłyszałem kiedyś o „El Camino”. Jest to sławny szlak pielgrzymów wiodący do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Wtedy w moim sercu zrodziło się pewne marzenie. Pojawiło się ono na nowo, kiedy snułem plany dotyczące mojego urlopu. Postanowiłem więc zostać prawdziwym pielgrzymem i spędzić dwa tygodnie podróżując tym szlakiem.

Jak zapewne zauważysz w materiałach przygotowanych na Tydzień Modlitwy, Biblia mówi o tym, że jesteśmy obcymi przybyszami, pielgrzymami i podróżnikami. Jednak naszą naturalną skłonnością jest podejmowanie prób zapuszczenia korzeni. Niemieckim słowem na nieruchomość jest immobilien, czyli coś nieruchomego. To dobry powód dla kogoś, to zapuścił korzenie tak jak ja, żeby stać się mobilnym jak pielgrzym.

Jest pewna różnica między turystą a pielgrzymem. Turysta pragnie zobaczyć nowe rzeczy, pielgrzym natomiast chce stać się nowy. Dlatego też postanowiłem nie być turystą, ograniczyć zwiedzanie do minimum i starać się unikać nadmiernego kontaktu z innymi ludźmi. Dzień po dniu oddawałem się medytowaniu nad Słowem Bożym i modlitwie. Nauczyłem się, że ograniczenie swojego bagażu do minimum ma wielki sens, zwłaszcza jeśli wszystko musisz dźwigać sam. Inną bardzo ważną dla mnie sprawą było skupienie się na celu, tak by się nie rozkojarzać. A także to, żeby ciągle praktykować nieustającą rozmowę z Bogiem.

Kiedy tak podróżowałem, czasem w spiekocie słońca, a czasem w deszczu, zrozumiałem nieco bardziej Jezusa, który stał się pielgrzymem na tej ziemi. I co ciekawe, często czułem się bardziej swojsko w trakcie tej podróży niż będąc w swoim domu.

Podczas tego Tygodnia Modlitwy napotkasz wiele wyzwań dla Twojej codzienności. Modlę się, żebyś pozwolił Bogu wykorzystać te wyzwania do Twojej wewnętrznej przemiany. Pozwól Bogu przez Jego Świętego Ducha poruszać i przemieniać Ciebie w tej podróży. Niech Jezus spotka się z Tobą w zupełnie nowy sposób na Twojej drodze do niebiańskiej ojczyzny.

Thomas Bucher, Sekretarz Generalny Europejskiego Aliansu Ewangelicznego

Żródło : Alians Ewangeliczny w RP – Link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *