Wielki Piątek – „Oddając krew – darował życie”

Blog

 

„Oddając krew -darujesz życie”, jest to hasło akcji organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż zachęcającej do oddawania krwi. Czy hasło tej akcji jest dla nas odkrywcze? Nie, bo przecież 2000 lat temu Jezus wypowiedział następujące słowa, Mt.26,28 :

„To jest moja krew Przymierza, która się za wielu wylewa dla przebaczenia grzechów”.

To, co się wydarzyło później, a więc w Wielki Piątek dla tłumu ludzi stojących wzdłuż drogi prowadzącej na Golgotę, było niezrozumiałe . Kilka dni wcześniej uroczyście wjeżdżał do Jerozolimy jako Król. Dziś idzie z krzyżem na ramionach skazany na śmierć, jak najgorszy szumowina.

Wydarzenia Wielkiego Piątku dla ludzi  były wielkim problemem, widzieli moc Jezusa, widzieli Jego mądrość i nie mogli zrozumieć, dlaczego doprowadziło Go to do Krzyża – brutalnej śmierci. Dlaczego człowiek, który czynił tak wielkie cuda w największej potrzebie swojego życia, jest bezsilny.

„Lud stał i patrzył. A przełożeni nie szczędzili drwin: Innych ratował, niech uratuje siebie -jeśli jest Bożym Chrystusem, tym wybranym”. Łk.23,35

Ci, którzy widzieli jego inteligencję, zastanawiali się pewnie, jak ktoś tak mądry mógł się tak przeliczyć?

Nie tylko ludzie z czasów Jezusa mieli problem z Krzyżem – dziś w XXI w. również zmagamy się z jego zrozumieniem. Krzyż Wielkiego Piątku prowadzi do Niedzieli Wielkanocnej – prowadzi do zmian, nie istnieje droga na skróty. Wydarzenia z nim związane wprowadziły ogromne zmiany w życiu wielu ludzi, którzy dobrowolnie przychodzą pod Krzyż i wyznają swoje grzechy, obmywają się w świętej Krwi Chrystusa i doświadczają Jej mocy.

Krew jest źródłem naszego życia; bez jej krążenia za pośrednictwem żył przestajemy żyć. Bez Krwi Chrystusa w naszym duchowym życiu jesteśmy skazani na pewną śmierć.

Dziś jest ten dzień, w którym przypominamy sobie bardziej niż kiedykolwiek o dziele Chrystusa. Dziś jest ten dzień, w którym uświadamiamy sobie na nowo, że proroctwa Starego Testamentu dotyczące Mesjasza wypełniły się w Jezusie Chrystusie.

„Nie sądźcie, że przyszedłem unieważnić prawo lub Proroków. Nie przyszedłem unieważnić, ale wypełnić”. Mt. 5,17

 

Autor i źródło: Sławomir Ciesiółka, blog: O Bogu i życiu w muszce i kapeluszu – link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *