Synod Kościoła Zielonoświątkowego rozmawiać będzie o ordynacji kobiet

po Prostu News

Od 27 do 29 września br. w Warszawie odbędzie się Konferencja Synodalna Kościoła Zielonoświątkowego. Jak bumerang wracają sprawy dotyczące ordynacji kobiet oraz współpracy duchownych z komunistycznymi służbami. W ubiegłym roku część duchownych złożyła wniosek o dopuszczenie kobiet do służb pastorskiej w Kościele. W okręgach Kościoła Zielonoświątkowego odbyły się dyskusję na ten temat. W tym roku podczas sesji Synodu nie zapadną ostateczne decyzje, bo sprawa budzi wiele kontrowersji wśród samych pastorów.

Jak zauważyło wielu pastorów Kościoła Zielonoświątkowego, jest to tylko formalność prawna, bo i tak w wielu zborach uznaje się, że żony pastorów są pastorami (w zwyczaju Kościołów Ewangelikalnych zazwyczaj pastorowymi). Nie budzi to sprzeciwu władz, lecz dzieje się to za ich aprobatą.

29 września odbędzie się dyskusja nad kierunkami rozwoju Kościoła oraz prezentacja badań archiwów Instytutu Pamięci Narodowej.

Gościem specjalnym konferencji synodalnej będzie Prezbiter Naczelny Zborów Bożych (Assemblies of God) z Kanady, pastor David Wells, który jest również członkiem Światowego Zarządu Assemblies of God.

1 thought on “Synod Kościoła Zielonoświątkowego rozmawiać będzie o ordynacji kobiet

  1. Pięknie jak w KK papież również podnosi temat ordynacji kobiet, do stanu kapłaństwa.
    Tylko szkoda że Bóg w tej sprawie jednoznacznie nie popiera tego, czy innego podobnego tematu zastępczego dla kościoła: np. ordynacji homoseksualistów, widzę że Biblia przestała być już wyznacznikiem standardu również dla KZ,szkoda tylko ludzi którzy są prowadzeni przez klan RKZ która rości sobie prawo podobnie jak papież do nieomylności w podążaniu za nową tradycją!To początek rozłamu w KZ.Chyba że o to chodzi wrogim środowiskom,żeby doprowadzić do zupełnej marginalizacji Kościołów protestanckich w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *