Słowo na niedzielę – Wy módlcie się w taki sposób…

Słowo na niedzielę

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak Jezus nauczył nas się modlić?

W Kazaniu na Górze w ewangelii Mt.6,9 mówi tak: „Wy módlcie się w taki sposób: Ojcze nasz, który jesteś w niebie”.

Do Boga Wszechmogącego, Stwórcy nieba i ziemi, Pana Panów, Króla Królów mamy wołać Ojcze nasz. Ludzie Starego Testamentu, jak i ludzie żyjący wokół Pana Jezusa nie myśleli o Bogu jako Ojcu. Pan Jezus dokonuje niesamowitej rewolucji w postrzeganiu Boga. Gdy przyszedł, zmienił wszystko. Jezus umarł na krzyżu, przelał Swoją krew, za nasze grzechy, które nas trzymały w niewoli i oddzielały od Boga. Kiedy Jezus powstał z martwych, odkupił nas od kary, za nasze grzechy. Dzięki temu co zrobił Jezus dla nas, możemy Boga nazywać swoim Ojcem.

Rzym. 8. 14-17:

„Bo wszyscy, których prowadzi Duch Boży, są dziećmi Boga. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by ponownie żyć w zastraszeniu, lecz Ducha usynowienia, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten właśnie Duch świadczy wraz z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Boga. A jeśli dziećmi, to i dziedzicami – dziedzicami Boga, a także współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z Nim cierpimy, po to, by razem z Nim mieć również udział w chwale”.

Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Niech świętość otacza Twe imię. Niech Twoje Królestwo nastanie i Twoja wola ziemią zawładnie tak, jak włada niebem.  Prosimy Ciebie, daj nam dziś naszego codziennego chleba. I przebacz winy tak jak my wobec nas winnym, przebaczyliśmy. Bądź przy nas także w chwili próby, aby zachować nas od złego, ponieważ Twoje jest Królestwo, moc i chwała – na wieki. Amen. [Nowe Przymierze NT]

 

Autor i źródło : Sławomir Ciesiółka, blog – O Bogu i życiu w muszce i kapeluszu- Link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *