Pastor Sławomir Ciesiółka o zaangażowaniu pastorów w sprawy polityczne

Na ostrzu pióra po Prostu News

Pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Inowrocławiu Sławomir Ciesiółka  na swoim blogu odniósł się  do wpisów pastorów, którzy na portalach społecznościowych zachęcają do solidaryzowania się z protestującymi pod sejmem.

Od kilku dni profile na portalach społecznościowych duchownych różnych denominacji ewangelikalnych (pastorów) pełne są wypowiedzi dotyczących aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Uważam osobiście, że w żadnej wypowiedzi duchownego –  czyli osoby reprezentującej prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa, nie powinno być nawoływania za taką, czy inną opcją polityczną. Duchowny, pastor nie powinien angażować  się w politykę, chyba że władza zmusza nas do łamania Bożego Słowa.

Wszelkie angażowanie się polityczne osób, którzy reprezentują Kościół Jezusa Chrystusa przeczy całkowicie celowi, do którego Kościół został powołany. Kościół, którego jesteś pasterzem, to nie jest twoje własne „plemię”, z którym i w którym możesz robić, co ci się podoba. Kościół to Oblubienica Chrystusa.

Więcej : pastorslawomirciesiolka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *